Jakie panele wybrać do kuchni

Wybór odpowiednich paneli do kuchni nie jest łatwym zadaniem. To pomieszczenie, które często jest nazywane sercem domu cechuje się specjalnymi wymaganiami aranżacyjnymi. Dlatego konieczne jest zastosowanie właściwego rozwiązania, jeśli chodzi wykończenie posadzki. Czym zatem kierować się, wybierając kuchenne panele podłogowe? W powszechnym mniemaniu w kuchni nie należy stosować paneli podłogowych. W rzeczywistości jednak, to rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. Dzięki najwyższej jakości materiałów i zastosowanej technologii, nowoczesne panele laminowane mogą z powodzeniem być stosowane w tym pomieszczeniu. Dotyczy to zwłaszcza niedużych powierzchni, jak np. aneks kuchenny w małym mieszkaniu, a także sytuacji, kiedy z kuchni nie korzystamy zbyt intensywnie. Dlatego warto się zorientować, jakie wybrać panele podłogowe do kuchni.

Kuchenne panele podłogowe

Wiele osób chce, by ich kuchnia pełniła nie tylko funkcję miejsca, w którym przygotowuje się posiłki, ale również by była ozdobą i wizytówką domu. Dlatego, wybierając podłogę do tego pomieszczenia, szukają pomysłów pozwalających odpowiednio zaaranżować tę przestrzeń i nadających jej niepowtarzalnego klimatu. Niewątpliwie bardzo dobrze w tej roli sprawdzą się laminowane panele podłogowe do kuchni. Decydując się na to rozwiązanie, należy upewnić się, aby panele, które wybierzemy były produktem najwyższej jakości i spełniały kilka dodatkowych wymagań. Ze względu na specyfikę tego pomieszczenia, w kuchni powinniśmy zastosować panele podłogowe ze zwiększonym parametrem wodoodporności, np. z systemem AquaProtect, dostępnym w wybranych modelach podłóg My Floor. Takie rozwiązanie pozwala korzystać z kuchni bez obaw, że drobne zachlapanie spowoduje trwałe uszkodzenie podłogi. Dodatkowo panele laminowane można odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem wilgoci przy pomocy specjalistycznych preparatów lub uszczelek. To pozwoli zwiększyć ich ochronę w szczególnych wypadkach, jak np. zalanie kuchni.

Ciepło w domowym wnętrzu

Kiedy myślimy o podłodze w kuchni, często do głowy przychodzą nam skojarzenia z zimnymi w dotyku płytkami. Z pomocą przychodzą nam jednak panele podłogowe do kuchni, dzięki którym zupełnie odmienimy charakter wnętrza tego pomieszczenia, nadając mu elegancki, nowoczesny wygląd. Dzięki położeniu laminowanych paneli w kuchni połączonej z salonem, możemy optycznie powiększyć przestrzeń. Mówiąc o ociepleniu, warto zwrócić uwagę również na stronę praktyczną. Chodzi tutaj o ogrzewanie podłogowe, które coraz częściej jest stosowane w domach i mieszkaniach, w tym także w kuchniach. Zastosowanie ogrzewania podłogowego nie tylko pozwoli nam na komfortowe chodzenie po całym pomieszczeniu, ale może również obniżyć rachunki za ogrzewanie. Podczas wybierania podłogi, warto zwrócić uwagę na ten aspekt, czy dany model nadaje się do ułożenia na ogrzewaniu podłogowym – w ofercie My- Floor wszystkie panele spełniają tę cechę.

Panele podłogowe do kuchni

Jak widać, panele laminowane z powodzeniem można instalować do kuchni. Najlepiej sprawdzą się w sytuacjach, gdy mamy aneks kuchenny i chcemy uzyskać jednolitą podłogę w całym pomieszczeniu. To rozwiązanie docenią także osoby, które chcą, by ich kuchnia nie wyróżniała się zbytnio w mieszkaniu, ale tworzyła z nim całość. Warto jednak pamiętać o przytoczonych powyżej zasadach przy wyborze paneli do kuchni. Pozwoli nam to cieszyć się ich wyglądem przez długi czas.


Powiązane wpisy:

Scroll to Top