Jak ogrzać dom?

NIE TRACĄC CZASU
na obsługę pieca

ZYSKUJĄC MIEJSCE
na aranżację wnętrza

ZDROWIEJ
niż grzejnikami
konwekcyjnymi

TANIEJ
niż gazem

Nowoczesne, ekologiczne, wydajne i zdrowe ogrzewanie podłogowe.
Dream Heat to ultracienki (0,7 mm), elastyczny grzejnik montowany pod panelami, płytkami, deskami, ale również w ścianie lub suficie.
Za pomocą promieniowania podczerwonego emituje ciepło i w naturalny sposób ogrzewa wszystkie obiekty znajdujące się
pomieszczeniu zapewniając przyjemne i komfortowe warunki.

Folia Grzewcza

30 LAT GWARANCJI
Jesteśmy pewni naszego
produktu, dlatego folia Dream
Heat jest objęta 30 letnią gwarancją.

ZNAK JAKOŚCI TUV
Jedyna folia grzewcza, która
przeszła test gorącej igły
i otrzymała niemiecki znak
jakości TUV.

Zobacz przykładową realizację

Rodzaj inwestycji: dom pasywny z instalacją fotowoltaiczną

Powierzchnia: 160m²

Ilość wykorzystanej folii: 112m² folii Dream Heat o mocy 160W/m²

Lokalizacja: Łęgi koło Szczecina

„Czy ogrzewanie elektryczne jest drogie?”

To mit!

Sposób w jaki ciepło generują folie grzewcze powoduje, że osiągnięcie komfortowej temperatury pochłonie do 60% mniej energii niż w elektrycznych systemach konwekcyjnych (np. elektryczne grzejniki naścienne).

Koszt zakupu folii Dream Heat wraz z kompletem niezbędnych akcesoriów oraz ich montażu jest niższy niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych.

Decydując się na ogrzewanie podczerwienią nie poniesiemy kosztów zakupu pieca, pompy ciepła oraz grzejników. Nie potrzebujemy również komina ani kotłowni.

Koszty codziennej eksploatacji są konkurencyjne w stosunku do innych systemów grzewczych. Za pomocą przygotowanego przez nas kalkulatora sprawdzą Państwo szacunkowe wydatki na ogrzewanie systemem Dream Heat

Cały system zaprojektowany jest w taki sposób, aby był bezawaryjny i bezobsługowy. Nie wymaga corocznych przeglądów i nie generuje kosztów konserwacji.

Kalkulator kosztów ogrzewania podczerwienią

Kalkulator kosztów ogrzewania podczerwienią

0 złmiesięcznie
0 złrocznie

Szacunkowe koszty przy założeniu zużycia 75 kWh/rok/m², właściwego dla budynków o odpowiedniej izolacji cieplnej.

Wygodne i wydajne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe Dream Heat to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę i łatwość obsługi. System jest dyskretny i bezgłośny. Za pomocą termostatów lub aplikacji w telefonie ustawia się żądaną temperaturę z dokładnością do 0.1ºC. Dla każdego z pomieszczeń można ustalić inny komfort cieplny.

Ogrzewanie na podczerwień nagrzeje pomieszczenie szybciej niż tradycyjne systemy. Temperatura podłóg ogrzewanych przez folię może wzrosnąć nawet o 7ºC w 30 minut. Ponadto całe pomieszczenie zostanie ogrzane równomiernie – to wielka przewaga nad tradycyjnymi grzejnikami.

Dream Heat jest bezawaryjny i bezobsługowy. System nie wymaga żadnych okresowych przeglądów ani konserwacji. Nie posiada również elementów mechanicznych, które mogłyby się zepsuć i wymagać wymiany. Wydajność systemu jest niezwykle wysoka i wynosi 99% – dzięki temu niemalże cała energia elektryczna dostarczona do folii grzewczej, zostaje zamieniona w ciepło. Co to oznacza? Duże oszczędności.

Jaki wpływ na zdrowie ma ogrzewanie podczerwienią?

Ogrzewanie folią na podczerwień jest zdrowe i bezpieczne dla domowników. Podczerwień nazywana jest energią życia i jest odpowiednikiem najbardziej naturalnego i komfortowego źródła ciepła – promieni słonecznych. Od wielu lat z sukcesami stosowana jest w przemyśle zdrowotnym i podczas fizjoterapii.

Folia grzewcza Dream Heat jest również doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Ze względu na zasadę swojego działania (ogrzewa bezpośrednio osoby i przedmioty w pomieszczeniu, a nie powietrze) nie wywołuje ruchów powietrza. Dzięki temu zapobiega wzbijaniu się kurzu, pyłków, drobnoustrojów i roztoczy zapewniając komfort osobom wrażliwym i alergikom.

Podczerwień pozwoli też uzyskać optymalną wilgotność powietrza w domu, co wpłynie pozytywnie na odporność wszystkich domowników. Osuszy również ściany w pomieszczeniach i tym samym zapobiegnie powstawaniu pleśni i grzybów.

Tanie ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe na podczerwień jest zdecydowanie najszybsze i najtańsze w instalacji ze wszystkich dostępnych powszechnie systemów grzewczych. Wybierając folie grzewcze nie potrzebujesz pieca, pompy wodnej, rur, kaloryferów, komina i dodatkowego pomieszczenia na kotłownię.

Folia grzewcza Dream Heat tworzy praktycznie bezobsługowy system, który nie wymaga żadnych okresowych przeglądów oraz bieżącej konserwacji. Nie generuje więc dodatkowych kosztów, które zawsze obecne będą przy innych systemach grzewczych.

Dream Heat doskonale współpracuje z domowymi elektrowniami słonecznymi. Odpowiednia instalacja fotowoltaiczna umożliwi obniżenie kosztów ogrzewania do zera. Przy tradycyjnym zasilaniu z sieci przykładowy średni koszt zużycia energii wyniesie tylko 2 500 zł na rok (dla domu o powierzchni 120 m2 i zapotrzebowaniu na energię 70 kWh/m2 rocznie, dane dla 2021 r.).

Czy folie grzewcze są ekologiczne?

Folie grzewcze na podczerwień nie emitują żadnych szkodliwych substancji do atmosfery i ograniczają zużycie nieodnawialnych źródeł energii. To doskonała alternatywa dla pieców na paliwa stałe, które zanieczyszczają atmosferę i przyczyniają się do produkcji smogu, pogorszenia jakości powietrza i zdrowia mieszkańców.

System Dream Heat jest też energooszczędny. Pozyskujemy tu dwa rodzaje ciepła: bezpośrednie (wysyłane podczerwienią przez folię) oraz pośrednie (przyjęte i oddawane przez podłogi oraz wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu). Dzięki temu odczuwalna przez mieszkańców temperatura jest o ok. 2-3 stopnie wyższa niż rzeczywista. Wpływa to na komfort termiczny i zmniejsza zużycie energii.

Ogrzewanie podczerwienią nie prowadzi do strat ciepła, które ma miejsce przy tradycyjnym systemie, gdy ciepło transportowane jest długą drogą od pieca, przez rury aż do grzejników. Ponadto fale ciepła emitowane przez folię osuszają ściany co zwiększa ich właściwości izolacyjne. Oznacza to mniejsze zapotrzebowanie na ciepło i kolejne oszczędności.

“Mam mieszkanie z tradycyjnymi grzejnikami i płacę bardzo dużo za gaz.

Czy mogę dodatkowo zainstalować folie grzewcze?”

Tak – bardzo szybko rosnące ceny gazu sprawiają, że ogrzewanie na podczerwień jest doskonałą alternatywą.

Instalacja folii nie musi wymagać rozbiórki lub wymiany podłogi. Cały system, po przygotowaniu instalacji przez elektryka, można ukryć w podwieszanym suficie – wydajność folii będzie taka sama jak w przypadku ukrycia jej w podłodze.

Potrzebujesz więcej informacji?

FAQ – Często zadawane pytania

System Dream Heat jest praktycznie bezobsługowy – nie występuje tutaj obowiązek serwisowania. Ryzyko uszkodzeń mechanicznych jest minimalne. Brak również ryzyka uszkodzenia systemu w przypadku braku dostępu do zasilania lub jego awarii.

Ogrzewanie wodne wymaga natomiast regularnego serwisowania, co zwiększa koszty użytkowania. Zazwyczaj systemy te posiadają krótką gwarancję. Każde uszkodzenie mechaniczne może spowodować bardzo kosztowną w skutkach awarię. Brak zasilania w okresie zimowym może doprowadzić do jego rozszczelnienia i zalania mieszkania lub domu.

Folia grzewcza Dream Heat nagrzewa się czterokrotnie szybciej niż tradycyjne ogrzewanie wodne. Przykładowo podniesienie temperatury w pomieszczeniu z 16 do 21 stopni C zajmie foliom grzewczym niecałą godzinę.

Montaż folii Dream Heat jest o wiele szybszy i tańszy. Czas montażu folii w domu o powierzchni 120 m2 wyniesie 1-2 dni robocze. W tym samym domu na montaż ogrzewania wodnego musimy zarezerwować 2-3 tygodnie.

Tak, istnieje możliwość samodzielnej instalacji ogrzewania na podczerwień. Montaż jest intuicyjny i nie nastręcza wielu trudności. Wystarczy stosować się do zaleceń z instrukcji instalatorskiej.

Prosimy jednak pamiętać, że bezpośrednie podłączenie folii grzewczych do instalacji elektrycznej musi zostać wykonane przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami.

Zachęcamy jednocześnie do skorzystania z usług autoryzowanego instalatora Dream Heat. Przy jednoczesnym skorzystaniu z usług naszej firmy w zakresie zakupu folii i niezbędnych akcesoriów oraz montażu, podatek VAT dla całego zamówienia wyniesie 8% zamiast 23% (w przypadku osób fizycznych). Ponadto przy montażu przeprowadzonym przez autoryzowanego instalatora okres gwarancji wynosi 30 lat. Przy samodzielnym montażu zostaje on skrócony do 2 lat.

W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia mechanicznego (najczęściej chodzi o przewiercenie folii) folia grzewcza pozostanie w 100% sprawna. Nie doprowadzi to do przerwania działania ogrzewania .

Należy jednak zabezpieczyć uszkodzone miejsce (np. otwór powstały w wyniku przewiercenia) kotwą chemiczną.

Istnieje możliwość wyboru spośród czterech standardowych rodzajów folii o maksymalnej mocy na m2: 160W, 220W, 240W, 400W.

Moc folii z której skorzystamy, uzależniona jest od czynników takich jak: miejsce instalacji, powierzchnia i kubatura pomieszczenia, stopień izolacji itd. Nasi doradcy pomogą dobrać moc folii do indywidualnych potrzeb.

Istnieją dwa główne sposoby instalacji systemu Dream Heat na podłodze: pod wylewką oraz na wylewce – bezpośrednio pod okładziną podłogową.

Instalację pod wylewką przeprowadza się na warstwie izolacyjnej (styropian)    zabezpieczonej folią paroizolacyjną. Grubość wylewki na folii powinna wynieść od 3 do 10 cm. Decydując się na takie rozwiązanie możemy zastosować dowolny rodzaj okładziny podłogowej (płytki ceramiczne, gres, panele laminowane, panele winylowe, deska warstwowa itd.).

Drugim sposobem instalacji folii jest ułożenie jej na wylewce, bezpośrednio pod wybranym rodzajem wykończenia podłogi. Wówczas musimy zadbać o odpowiednią jakość wykończenia. Warto poszukać producentów, których podłogi posiadają certyfikat potwierdzający możliwość współdziałania z foliami grzewczymi.

Możliwe wykończenia przy folii kładzionej na wylewce obejmują m.in.:

– wysokiej jakości panele laminowane (o gęstości płyty HDF minimum 800 kg/m3),
– panele winylowe RIGID lub SPC,
– płytki ceramiczne lub gres (wówczas zastosujemy inny rodzaj folii grzewczych – maty AMT [więcej informacji u doradcy]).

W zależności od wybranego sposobu instalacji folii oraz rodzaju wykończenia podłogi, konieczne będzie zastosowanie dodatkowych elementów, takich jak np.: podkład kwarcowy pod panele, aluminiowy podkład odbijający, folia paroizolacyjna itp. Niezbędnych informacji udzielą nasi doradcy. Bezpośrednio na folii grzewczej nie możemy natomiast położyć żadnego rodzaju     wykładziny materiałowej.

Nasi doradcy chętnie pomogą w dobraniu rozwiązania właściwego w Państwa przypadku.

Montaż przeprowadzany przez autoryzowanego instalatora jest bardzo szybki i praktycznie bezpyłowy. Przy odpowiednio przygotowanej wcześniej instalacji elektrycznej, montaż folii grzewczych dla domu o powierzchni ok. 120 m2 nie trwa dłużej niż 2 dni robocze.

Zastosowanie folii grzewczych daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Ich      zainstalowanie możliwe jest zarówno w podłodze, jak również w ścianach i sufitach.

Nie istnieją żadne badania, które sugerowałyby szkodliwy wpływ tego rodzaju promieniowania dla zdrowia. Promieniowanie podczerwone jest częścią docierającego do nas promieniowania słonecznego, które korzystnie wpływa na samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Podczerwień od lat wykorzystywana jest w fizjoterapii i rehabilitacji. Ciepło wytwarzane w ten sposób wnika do organizmu aktywizując mięśnie i stawy.

Leczenie ciepłem wykorzystywane jest w wielu schorzeniach w celu zmniejszenia bólu, poprawy miejscowego krążenia krwi, szybszego gojenia ran, a nawet terapii niektórych stanów zapalnych, występujących zarówno miejscowo, jak i ogólnie.

Podczerwień (promieniowanie podczerwone, IR) jest rodzajem promieniowania elektromagnetycznego, którego częstotliwość jest niższa niż światło widzialne, a więc o długości fal od 0,74 do 2,5 mikrometrów . Energia fotonów promieniowania podczerwonego zawiera się w przedziale od 0,001 eV do 1,6 eV, a częstotliwość drgań od 300 GHz do 400 THz.

Ten rodzaj promieniowania jest naturalny i emitowany przez powierzchnię każdego ogrzanego ciała oraz przez wszystkie otaczające nas obiekty, których temperatura jest wyższa niż 0°K (zero bezwzględne). Efekt ten jest wykorzystywany przez folie grzewcze Dream Heat.

Głównymi elementami folii są włókna węglowe połączone z pastą karbonową, która stanowi element grzewczy. Łącznie składa się ona z jedenastu, silnie sprasowanych warstw co czyni ją bardzo cienką (łączna grubość to zaledwie 0,7 mm).

Szczegółowy opis warstw:

 1.  zewnętrzna warstwa ochronna,
 2.  zewnętrzna powłoka utwardzona,
 3.  pierwsza polietylenowa warstwa izolacyjna,
 4.  włóknina,
 5.  druga polietylenowa warstwa izolacyjna,
 6.  płytka miedziana (przewodnik),
 7.  pasta karbonowa (element grzewczy),
 8.  trzecia polietylenowa warstwa izolacyjna,
 9.  włóknina,
 10.  czwarta polietylenowa warstwa izolacyjna,
 11.  zewnętrzna powłoka utwardzona.

Zależy ona od mocy folii i wynosi odpowiednio:
– folia 160 W/m2 – 40°C,
– folia 220 W/m2 – 50°C,
– folia 240 W/m2 – 50°C,
– folia 400 W/m2 – 65°C.

Termostaty mają jednak ustawioną blokadę, która ze względów bezpieczeństwa, ogranicza maksymalną, możliwą do uzyskania temperaturę do 35°C.

Warto jednocześnie pamiętać, że producenci podłóg podają maksymalne temperatury, do których można rozgrzać ich produkty, tak aby zachować gwarancję. Wartości te można sprawdzić w karcie gwarancyjnej lub karcie technicznej produktu. Przykładowo dla paneli laminowanych wartość ta wynosi zazwyczaj maksymalnie 26-28°C .

Koszty eksploatacji (zużycia prądu) przy ogrzewaniu podczerwienią zależą przede wszystkim od poziomu izolacji budynku, kubatury pomieszczeń, temperatury którą chcemy utrzymywać w pomieszczeniu oraz temperatury zewnętrznej.

Pierwszym sposobem na ograniczenie kosztów eksploatacji folii jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną w drodze tzw. termomodernizacji. Jest to szereg działań, takich jak np. ocieplenie ścian zewnętrznych, przegród wewnętrznych, czy też wymiana okien i drzwi zewnętrznych na szczelniejsze.

Kolejnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie budynku w alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej, takie jak systemy fotowoltaiczne. Właściwie dobrane rozwiązanie fotowoltaiczne umożliwi redukcję kosztów eksploatacyjnych do minimum.

Redukcja kosztów o 10-20% będzie ponadto możliwa przy właściwym zarządzaniu ustawieniami temperatury. Za pomocą nowoczesnych termostatów połączonych z siecią WiFi oraz aplikacji na smartfony, możemy dopasować odpowiednią dla każdej strefy grzewczej temperaturę, tak aby utrzymać komfort cieplny. Możemy zatem przykładowo obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, w których obecnie nie przebywamy oraz stworzyć harmonogramy grzania pozwalające lepiej kontrolować temperaturę i zużycie energii.

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od kilku czynników, takich jak: kubatura pomieszczeń, poziom zaizolowania budynku, sposób i miejsce instalacji folii itp. Nasi doradcy zawsze pomogą wybrać optymalne rozwiązanie w konkretnej sytuacji.

Generalnie współczynnik pokrycia folią wynosi od 50% (np. ogrzewanie wysokiej mocy zainstalowane pod wylewką) do 80% ogrzewanej powierzchni (np. ogrzewanie niskiej mocy zainstalowane bezpośrednio pod wysokiej jakości panelem winylowym z rdzeniem z pyłu kamiennego). Przy zastosowaniu wyższego współczynnika pokrycia folią osiągnięcie komfortu cieplnego wymagać będzie zastosowania niższych temperatur.

Nie – folie grzewcze służą wyłącznie od ogrzewania pomieszczeń. W celu uzyskania ciepłej wody użytkowej należy zastosować jedno z następujących rozwiązań: zasobnik, podgrzewacz przepływowy, pompa ciepła.

Współpracujemy z firmą specjalizującą się w odpowiednim zaprojektowaniu i dobraniu tego rodzaju rozwiązań oraz dostarczeniu ich do klienta. Nasi doradcy również pomogą w tej kwestii.

Tak, istnieje taka możliwość.

Folię grzewczą w łazience możemy bez problemu zainstalować w ścianach (np. ukrytą za ścianką na profilach – ściana zastępuje nam wówczas grzejnik drabinkowy) oraz w suficie. Popularnym rozwiązaniem jest również zamontowanie folii Dream Heat za lustrem – pozwoli to nie tylko ogrzać pomieszczenie, ale również ułatwi szybkie pozbycie się zaparowanego lustra.

System grzewczy Dream Heat możemy również zainstalować pod podłogą:
– przy instalacji pod wylewką skorzystamy z tradycyjnych folii grzewczych Dream Heat,
– przy instalacji na wylewce a bezpośrednio pod kaflami proponujemy nowe rozwiązanie: maty grzewcze AMR-150. Jest to opatentowana technologia oparta na płaskich taśmach, w których elementem grzewczym jest metal amorficzny.

Należy pamiętać, że folia grzewcza sama w sobie nie jest wodoodporna. W trakcie montażu folia jest jednak zabezpieczana przed wilgocią.

Odbierz darmową, niezobowiązującą wycenę

wypełniając formularz

Scroll to Top